Škola v přírodě Doporučený

ŠVP

Škola v přírodě pro žáky a žákyně 3. a 4. ročníků se letos konala v nádherné krajině jižních Čech poblíž obce Varvažov od 27. do 31. května.

V chatovém rekreačním středisku symbolicky vyrostlo městečko Bradavice s pěti kolejemi, které vedli páni profesoři, ve skutečnosti vysokoškolští studenti. Děti s nimi zažily odpoledne a večery plné her a nových zážitků. Ani dopoledne jsme neseděli v lavicích. Prozkoumali jsme okolí, naučili se používat buzolu, vyrobili jsme si deníčky a ozdobné magnety, zahráli vědomostní stopovačku. Přestože některé děti byly na pobytu táborového typu poprvé, všichni jej zvládli na jedničku. Poslední večer pak proběhlo vyhlášení vítězů každé koleje. Tady jsou: Lucka Pašková, Maruška Hulmáková, Evelína Hodková a Karolína Vlková. Za rok jedeme znovu!